Tullysaran
Saturday, November 25
TMC: Overall final (Chapel, 2pm): Dervla Mallon v Rebecca Fields v Shannon Crowe (Mkrs: Anna Teresa and Vera); (Nesbitt’s, 2.45pm): TMC: Rosheen Mackle v Aoife Trainor
Sunday, November 26
PFC: (Chapel, 11am): Owen Mullan/Emma O’Neill v Danny Trainor/Maria Crudden; (O’Neill’s, 11.45am): semi-final: Conor O’Neill/Maurice Rooney v Ciaran Mullan/Alice Mackle
Madden
Sunday, November 26
(Hughes, 11.30am) Enda Mallon/Aidy Hughes v John Grimley/Cathal Maguire; (Low line) Barry O'Reilly/Brendan McGuinness v Damien Morgan/Paul Varley v Joe Kiernan/Geraldine Kiernan.
Youth tournament
Shop Lane (12pm) Jessica Hughes v Kerrie Morgan; (12.30pm) Michaela Greene v Clodagh Richardson
Bol Chumann na Meirleach
Fixtures
Saturday, November 25
(1pm) SD G3B Roberto v Gerard Darragh(A), (1.30pm) SD G3B Michael Hughes v Arturas Cem (D), (2pm) G3A Barry Corr v Karl Ó Conghaile (B), (2.30pm) G3B Erin Connolly v Bilko Quigley (F)
Sunday, November 26
(11am) G2 Adrian Rafferty v Kevin Cullen, (11.30am) G3B Stephen Darraghh v Eamonn Connolly v Winner of A (C), (12pm) G2 Danny Carragher v Shorty John Grimley, (12.30pm) G3B Ciaran Hughes v Winner of B (E)
EGLISH ROAD BOWLS
Saturday, November 25
Adult/child Doubles Turkey Tournament, sponsored by Paul McVeigh Transport
(11am, Moy Point): Kevin Cullen & Shane Cullen v Donal Daly & Odhran Connolly v Mark Gallagher & Caitlin Gallagher v Seamus Conlon & James Robinson
(11.40am, McKenna's Lane) Paul Mackle & Lauren Mackle v David Clarke & Kayla Clarke v
Paul McVeigh & Eoin McVeigh v Paul Grimley & Niall Stevenson
(1.30pm, Moy Point) Thomas Mackle & Aaran Mackle v Conor Daly & Connie Daly v Eddie Connolly & Dylan Connolly v Sean Gray & Shannon Maguire
(2.10pm, McKenna's Lane) Mark Toal & Olan Gribben v Oliver Gribben & Oisin Gribben v Gary Hughes & Jessica Hughes v Shane Feighan & Joshua O'Neil
Saturday, November 25
Seamus Fox Tournament, sponsored by Ryan Fay Tractors.
Sunday, November 26
Grade 1 Quarter-finals
(G3 10.20am) Patsy Daly v Raymond Finnigan (+ss); (11am) Connor McKeever v Paul McVeigh; (11.40am) Gabriel McElvanna (+1) v Ruaidhri O’Reilly; (1.30pm) Ryan Fay v Frank Oliver; (2.10pm) Sean O'Reilly v Adrain O'Reilly (+1); (G2 2.50pm) Mark Gallagher v Eddie Connolly
Navan
Saturday, November 25
Philip White Tyres Youth Tournament
(2pm) Ciaran Corrigan v Shea Maxwell; (2.30pm) Tiernan Smith v James Robinson; (3pm) Jake Daly v Diarmuid Grimley; (3.30pm) Ethan Hughes v Dylan Connolly
Sunday, November 26
Turkey tournament
(11.15am) Conor McCreesh & Micky Hannaway v Fergal & Marty Hannaway; (12pm) Hugh McCoy & Gavin Hannaway v Jarlath Devlin & Rhys McKeown; (12.30pm) Austin McKeown & Tom Mullan v Darren Mullan & Don Stevenson; (1pm) Niall Smith & Brian O Rourke v Ruairi Hughes & Oliver Kearney
Portmor
Sunday, November 26
(Currans, 10.30am) Portmor Cup: Gareth Lavery v Paddy Donnelly; McGrails (11.15am) Michael Daly v Conal Gribben; (Currans 12pm) Patrick Mackle v Tony Daly; McGrails (12.30pm) Michael Kelly v Michael Donnelly
Tieve Tara Fixtures
Sunday, November 26
Reilly Cup (Fingerpost, 11am) Philip Corrigan/Frank Oliver v Spencer Morgan/Philly McKeever; (12pm Roundtrees) China Rafferty/Oliver O’Neill v Shane O’Neill/Mick O’Neill
Rock Road
Saturday, November 25
Philip White Youth Tournament (2pm): Arron Hughes/Ruairi Hughes v Darragh Gribben/Philip Conlon; Caolan Killen/Trystan Lyttle v Patrick Carr/Anthony McVeigh