Saturday, January 25 (7pm unless stated)
Division One: Donegal v Mayo (Ballybofey, 7.15pm); Dublin v Kerry (7.15pm)
Division Two: Armagh v Cavan
Division Three: Derry v Leitrim (Celtic Park); Cork v Offaly (6pm)
Division Four: Carlow v Wicklow; Waterford v Limerick
Sunday, January 26 (2pm unless stated)
Division One: Tyrone v Meath; Galway v Monaghan (Salthill, 2.30pm)
Division Two: Westmeath v Clare; Roscommon v Laois; Kildare v Fermanagh (2.30pm)
Division Three: Longford v Louth; Tipperary v Down (Clonmel)
Division Four: Antrim v Wexford (Glenavy); London v Sligo
Saturday, February 1 (7pm unless stated)
Division One: Mayo v Dublin; Kerry v Galway (Tralee)
Division Two: Cavan v Westmeath; Laois v Armagh (6pm)
Division Three: Down v Derry
Division Four: Wexford v Carlow (2pm)
Sunday, February 2 (2pm unless stated)
Division One: Monaghan v Tyrone (Castleblayney); Meath v Donegal (2.30pm)
Division Two: Clare v Kildare; Fermanagh v Roscommon
Division Three: Louth v Tipperary; Leitrim v Cork; Offaly v Longford
Division Four: Limerick v London (Kilmallock, 12pm); Wicklow v Waterford; Sligo v Antrim
Saturday, February 8 (7pm)
Division One: Dublin v Monaghan
Division Two: Armagh v Kildare
Division Four: Waterford v Wexford
Sunday, February 9 (2pm unless stated)
Division One: Meath v Meath; Donegal v Galway (Letterkenny); Tyrone v Kerry
Division Two: Westmeath v Fermanagh; Laois v Cavan; Roscommon v Clare
Division Three: Derry v Tipperary (Owenbeg, 1pm); Longford v Leitrim; Louth v Offaly; Cork v Down
Division Four: Carlow v Limerick; Wicklow v Sligo; London v Antrim
Saturday, February 22 (7pm unless stated)
Division One: Dublin v Donegal
Division Two: Fermanagh v Cavan
Division Three: Down v Longford; Tipperary v Cork (Thurles)
Division Four: Sligo v Waterford (2pm)
Sunday, February 23 (2pm unless stated)
Division One: Kerry v Meath (Killarney, 1pm); Galway v Tyrone (Tuam); Monaghan v Mayo (Clones)
Division Two: Clare v Laois; Westmeath v Armagh; Kildare v Roscommon (2.30pm)
Division Three: Derry v Louth (Owenbeg); Leitrim v Offaly
Division Four: Wexford v London; Limerick v Wicklow (Rathkeale); Antrim v Carlow (Glenavy, 2.30pm)
Saturday, February 29
Division One: Mayo v Kerry (7.15pm); Tyrone v Dublin (7.15pm)
Division Two: Laois v Kildare (7pm)
Division Four: London v Wicklow (1pm); Wexford v Sligo (2pm); Waterford v Carlow (7pm)
Sunday, March 1 (2pm unless stated)
Division One: Donegal v Monaghan (Ballyshannon); Meath v Galway (2.30pm)
Division Two: Fermanagh v Armagh; Roscommon v Westmeath; Cavan v Clare (2.30pm)
Division Three: Louth v Leitrim; Cork v Derry; Longford v Tipperary (2.30pm); Offaly v Down (2.30pm)
Division Four: Antrim v Limerick
Saturday, March 14
Division One: Donegal v Tyrone (Ballybofey, 7pm)
Division Two: Armagh v Roscommon (6.30pm)
Division Four: Waterford v London (5pm); Carlow v Sligo (7pm)
Sunday, March 15 (2pm unless stated)
Division One: Galway v Mayo (Salthill); Dublin v Meath; Monaghan v Kerry (Inniskeen)
Division Two: Clare v Fermanagh; Westmeath v Laois; Kildare v Cavan
Division Three: Down v Leitrim; Cork v Louth; Derry v Longford (Celtic Park); Tipperary v Offaly (Thurles)
Division Four: Wicklow v Antrim; Limerick v Wexford (Rathkeale)
Sunday, March 22 (2pm unless stated)
Division One: Kerry v Donegal (Tralee); Galway v Dublin (Salthill); Mayo v Tyrone; Monaghan v Meath (Clones)
Division Two: Cavan v Roscommon; Clare v Armagh; Kildare v Westmeath; Fermanagh v Laois
Division Three: Longford v Cork; Louth v Down; Leitrim v Tipperary; Offaly v Derry
Division Four: Antrim v Waterford (Glenavy, 1pm); Wexford v Wicklow (1pm); London v Carlow (1pm); Sligo v Limerick (1pm)
Saturday, March 28 (Croke Park)
Division Three and Four finals
Sunday, March 29 (Croke Park)
Division One and Two finals